WORLD BUSINESS EUROPE

1.  Twinning (Eşleştirme) Türkiye’deki belediyelerin, AB sürecinde Avrupa’daki belediyeler ile işbirliğini geliştirmesi ve bu belediyelerin tecrübelerinden faydalanması hayati önem taşımaktadır. Avrupa Birliği de bu tür işbirliklerini desteklemektedir. Önümüzdeki dönemde Türk belediyelerinin de aktif katılımını sağlamaya yönelik olarak twinning projeleri açılacaktır. Türkiye’deki belediyelerin hem süreç içerisinde Avrupa belediyelerinin tecrübelerinden faydalanması hem de önümüzdeki dönemde açılacak twinning projelerine hazır olmasına yönelik olarak, WBE Avrupa’nın farklı ülkelerinde ortaklık yapılacak belediyeler bularak Türkiye’deki belediyeler için önemli bir hizmeti sağlamaktadır.

 

2.   Görüşme Programları : Türk kurum ve kuruluşlarının Brüksel’de temsil edilmesi ve AB kurumları ile bire bir ilişkide bulunmaları hem kendileri hem de Türkiye’nin AB süreci için çok önemlidir. Bu anlamda, WBE, bu kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticilerine yönelik Brüksel’de görüşme programları organize etmektedir. Bu programlar Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi ve ilgili sektörel kurumları kapsamaktadır.

 

3.  Brüksel’de Lobi Faaliyetleri ve Organizasyonlar :Türk kurum ve kuruluşlarının Brüksel’de etkin bir şekilde varlık göstermesi ve Türkiye için lobi faaliyetleri yürütmesi Türkiye’nin AB üyeliği ve bu kurum ve kuruluşların AB nezdinde tanınması için önemlidir. Organizasyon düzenleme ve lobicilik alanında önemli bir tecrübesi bulunan WBE, bu ihtiyaca yönelik olarak da hizmet vermektedir. AB kurumlarında yapılacak sektörel toplantılar, Türkiye’deki bölge ve şehirleri tanıtıcı aktiviteler, AB çapında büyük organizasyonlara müşterilerimizin dahil edilmesi bu alanda verdiğimiz hizmetler arasındadır.

 

4. Üçgünde AB: Üst düzey şirket yöneticileri için tasarlanmış olan bu program, 3 günlük bir Brüksel seyahati çerçevesinde AB’nin temelleri ve AB kurumlarının çalışma şeklini en hızlı ve etkin şekilde tanıtmak üzere gerçekleştirilmektedir. Program kapsamında AB kurumlarının ziyareti, üst düzey AB çalışanları, AB uzmanları ve gazeteciler ile görüşmeler ve seminerler düzenlenmektedir.

5.  HABER AJANSI

    Ajans, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri üzerine uzmanlaşmış bir süreli yayın ve bir haber portalından oluşmaktadır. Amacı Türkiye-AB ilişkileri konusunda çift taraflı olarak sürekli bilgi akışını sağlamaktır. Türkçe, İngilizce,Flamanca ve Fransızca dillerinde yayın yapacak olan Ajans, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde hem Avrupa’ya hem Türkiye’ye son gelişmeleri, bunların yorumlarını ve yansımalarını tarafsız bir şekilde duyuracak olan yazılı-görsel bir basın aracıdır.

6.  FESTİVALLER

Türk Filmleri ve belgeselleri Haftası,Paneller,Basın Toplantıları,Özel Film       Gösterimleri ve Gala Gecesi

7.YEREL YÖNETİMLER SEMİNERİ BENELUX

8.BENELUX FINDIK KONGRESİ

9.BENELUX ZEYTİNYAĞI KONGRESİ

10.BENELUX BİTKİSEL YAĞLAR VE İLAÇLAR KONGRESİ

11.BENELUX KONUT ÜRETME PROJESİ

12.BENELUX HELAL EXPO FUAR ORGANİZASYONU

13.BENELUX ÜNİVERSİTELER ARASI BİLİM KONGRESİ

14.BENE-TÜRK SATIN ALMA KONGRESİ

15.BENELUX YILIN TÜRK İŞ ADAMI ÖDÜLÜ

16.HAZIR OFİS VE COWORKING

17.İŞ ADAMLARI VAKFI

18.YURTDIŞINDA YETİŞMİŞ TÜRK İŞ GÜCÜNÜN SAPTANMASI VE KOORDİNASYONU PROJESİ

19. Ankara İhracat Zirvesi,

İstanbul İhracat Zirvesi ,

Bruksel İhracat Zirvesi ,

Amsterdam İhracat Zirvesi ,

Köln İhracat Zirvesi ,

Paris İharacat Zirvesi ,

Antwerpen İhracat Zirvesi ,

Londra İhracat Zirvesi ,

Luxemburg İhracat Zirvesi

Eskişehir İhracat Zirvesi

Zonguldak İhracat Zirvesi

20. İHRACAT ÖDÜLLERİ

İhracat Ödülleri İhracat bir ülkenin bitmeyen savaşıdır. Bu savaşta komutanlar ihracatçılardır. Bence bu ihracatçıların her birine birer kahraman muamelesi yapmalıyız.Organizasyon olarak, ihracata katkıda bulunan tüm çalışmaları ödüllendirmek gerektiğini düşünüyoruz. Bu amaçla wbe sitemizde yayınlanan anketler çalışmaları ile belirlenecek kişi kurum ve kuruluşlara ihracat Ödülleri vereceğiz.

Kariyer yönlendirmesi yapmak ve Ülkemizin ihracat politikasına ve hedeflerine katkıda bulunmaktır. Dereceye giren fikir ve çalışmalar, değerlendirilebilecekleri düşüncesiyle ilgili kurumlara iletilecek; Jüri tarafından yüksek görülenler ise, yazı sahibi ile birlikte proje haline getirilip, ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacaktır. Yayınlanabilir bulunan ilk 50 (veya katılım ve nitelik yoğunluğuna göre daha fazla) proje organizasyonumuz tarafından kitap haline getirilecektir.

 21.WBE Turkish Expo Türk İhracatçısının kataloğu hazırlanacak.      

 22. WBE Expo Center

Ürün Tanıtımı, Farklılık ve Fiyat avantajı, İş akışı, Numune, İletişim, sipariş, tahsilat ve teslimat.. Çözüm, hedef pazarda sizin ürününüzün temsil edildiği, numunenizin bulunduğu fiili satıcıların sizin için çalıştığı bir organizasyondur.